Oslavy v Zemplínskej Širokej – 750. výročie prvej písomnej zmienky o obci

V obci Zemplínska Široká v dňoch 29 – 31.7.2016 OZ pripravilo jedinečné oslavy 750.výročia prvej písomnej zmienky o obci. V rámci osláv boli zorganizované kultúrno-športové podujatia.
29.7.2016 Slávnostné zasadnutie OZ zahájil starosta obce Ing. Vladimír Mati . Počas akcie boli ocenené osobnosti za významný prínos pre obec. V programe vystúpil zbor pre občianske záležitosti a talentované deti obce.

30.7.2016 v oddychovej zóne Močidlo bol pripravený zápas v plážovom futbale a súťaž deti v cyklokrose. V programe vystupoval folklórny súbor Rakovčan.
Popoludní na futbalovom ihrisku vystúpila hudobná skupina Kandračovci, folklórna skupina Hatalovčan a hudobná skupina Ideál formou zábavy.

31.7.2016 v oddychovej zóne Palinok bol pripravený zápas v plážovom volejbale, pre deti skakaci hrad, maľovanie na tvár, v závere bola prevedená prezentácia požiarnej techniky a penová šou.
V popoludňajších hodinách na ihrisku kňazmi pôsobiacimi v obci bola odslúžená ďakovná ekumenická služba. Ďalej v programe účinkovali zbor Sv.Rastislava , heligónkari, hudobná skupina JOEL.

V závere starosta obce Ing. Vladimír Mati ukončil akciu a poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali na jej úspešnej príprave.

Zdieľať na sociálnych sieťach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *