SOS/BirdLife Slovensko

logo SOS_RadkaSlovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko (SOS/BirdLife Slovensko) je mimovládna nezisková organizácia, ktorej hlavným poslaním je ochrana a výskum prírody, najmä voľne žijúceho vtáctva a jeho biotopov. Nadväzuje na činnosť a tradície Československé ornitologické společnosti (založená 1926) a je priamym nástupcom Slovenskej ornitologickej spoločnosti (založená 1985) a Spoločnosti pre ochranu vtáctva na Slovensku (založená 1993).

Pri napĺňaní poslania sa venujeme predovšetkým ochrane druhov, biotopov a území, ochranárskemu výskumu, ale aj environmentálnej politike, environmentálnej výchove, práci s deťmi a mládežou, vydavateľskej činnosti, organizuje exkurzie, dobrovoľnícke tábory, semináre a konferencie. Každoročne organizuje niekoľko táborov pre dobrovoľníkov na ochranu cenných biotopov a hniezdisk vzácnych druhov vtákov. Na celom Slovensku máme viac ako 1000 členov a vyše 4000 sympatizantov, ktorí každoročne vyvesia mnoho hniezdnych búdok a podložiek pre ohrozené druhy vtákov a starajú sa o hniezdne biotopy pre vtáky.

Spoločnosť má tiež boe-img-643haté skúsenosti s budovaním turistickej infraštruktúry. Pozorovacie veže, náučné tabule a chodníky vybudované v rámci aktivít SOS/BirdLife Slovensko nájdete na Senianskych rybníkoch pri Iňačovciach, v Medzibodroží, Žitavskom luhu, Dolnom Považí v lokalite Zúgov pri Nových Zámkoch a na Záhorí.

logo avescentraNašou terénnou základňou je Avescentrum v obci Senné, kde sa stretávajú naši členovia, organizujeme dobrovoľnícke tábory, exkurzie a monitoring vtáctva. Pomôžte nám chrániť vtáctvo a staňte sa tiež našimi členmi.

 

 

 

 

Mapa

[map lat=“48.66533″ lng=“ 22.03197″ height=“400″ zoom=“12″ type=“ROADMAP“ controls=“mapType“ draggable=““ icon=““ title=““ telephone=““ email=““ www=““ latlng=““][/map]

[contact_box title=“Webstránka“ www=“vtaky.sk“]

 

Zdieľať na sociálnych sieťach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *