Spoznaj svoj región na bicykli (3. ročník cyklistickej túry)

V sobotu 7.9.2019 sa uskutočnil 3. ročník obľúbenej cyklotúry spojenej so spoznávaním nášho regiónu.

Zraz účastníkov bol o 9:00 hodine pred obecným úradom v Zemplínskej Širokej, kde všetkých účastníkov privítal starosta obce Zemplínska Široká a predseda Občianskeho združenia Medzi riekami Ing. Vladimír Mati.

Spoločne sme sa vydali na cestu  cez obec Palín, kde sa k nám pripojili ďalší cyklisti do Pavloviec nad Uhom. V miestnom parku pri amfiteátri, nás privítal  starosta obce Anton Kocela, ktorý oficiálne otvoril krátky okruh cyklotúry.

Pokračovali sme cez Pavlovce nad Uhom – časť Ťahyňa do obce Čierne Pole.

Starosta obce Ing. Vladimír Vinco nám porozprával o histórii obce a prezreli sme si sochu sv. Michaela archanjela. Pokračovali sme popri štátnej prírodnej rezervácii Ortov, ktorá má charakter mŕtveho ramena s otvorenou vodnou plochou, pôvodnou vodnou a močiarnou vegetáciou a zachovalými brehovými porastmi. Je to jedno z najbohatších nálezísk lekna bieleho na Východoslovenskej  nížine. Prírodná rezervácia sa nachádza v 5. stupni ochrany.

Ďalšia zastávka bola v obci Bajany. Privítal nás starosta obce Bc. František Genco, ktorý nám tiež porozprával o histórii a súčasnosti obce. Po krátkej prestávke sme pokračovali do obce Vysoká nad Uhom, kde nás s históriou obce oboznámil starosta  Ján Hrešan.

Záver krátkeho okruhu cyklotúry bol v obci Pavlovce nad Uhom, kde pre nás starosta obce so svojimi pracovníkmi pripravil na obed chutný guláš a ukončil krátky okruh cyklotúry.

Po výdatnom obede sme spoločne pokračovali do obce Senné, kde sme mali sprístupnenú prehliadku kultúrnej pamiatky Seniansky kaštieľ. Ďalej sme sa mohli potešiť pohľadom z vyhliadkovej veže na Senianske rybníky.

Záverečné kilometre viedli späť do Zemplínskej Širokej, kde sme spoločne ukončili 3.ročník cyklotúry.

Úprimné poďakovanie patrí všetkým menovaným starostom obcí, ktorí si našli čas, oboznámili nás s históriou aj súčasnosťou svojich obcí a pripravili pre nás príjemné posedenie s občerstvením.

Zároveň chceme poďakovať všetkým, ktorí sa cyklotúry zúčastnili a veríme, že sa spolu stretneme aj na ďalšom ročníku cyklotúry Občianskeho združenia Medzi riekami „Spoznaj svoj región na bicykli“.

Zdieľať na sociálnych sieťach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *